Kiliseler

İzle
St. Antuan Katolik Kilisesi

St. Antoine Katolik Kilisesi İstanbul’un en büyük ve cemaatı en geniş Katolik kilisesidir. İstiklal Caddesi üzerinde Galatasaray’dan Tünele doğru giderken sol tarafta bulunur.

İzle
İzle
Surp Krikor Lusavoriç Kilisesi

Kuzguncuk iskelesinin karşısında yer alan Çarşı Caddesinde Ermeni Gregoryen kilisesidir.Yapılış tarihi içerisindeki

İzle
İzle
Saint Esprit Kilisesi

Şişli'deki Saint Esprit Kilisesi, İstanbul'da Papa'nın temsilcisi olarak bulunan Monsenyör Hillereau tarafından ünlü mimar Gaspard Fossati'ye yaptırılan kilisedir.

İzle
İzle
Aya İrini Kilisesi

Hıristiyanlığın kabulünden önce, İstanbul’da Penelope isimli bir bayan yaşamaktadır.

İzle
İzle
Ayios Panteleimon Kilisesi

Kuzguncuk İcadiye Caddesindedir. Aziz Pantelemion’a ithaf edilmiş Rum Ortodoks kilisesidir.

İzle
İzle
Aya Yorgi Kilisesi

Büyükada'nın en yüksek noktalarından birinde yer alan Aya Yorgi Kilisesi, Saint George adına yapılmıştır. Aya Yorgi, Ortodoks kilisesinin otoritesi sayılan başpiskoposluğun, Türkiye'de kabul ettiği kilise olma özelliğini taşıyor.

İzle
İzle
Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi

Fener Rum Ortodoks Patrikhanesi | Fatih Sultan Mehmet, İstanbul'u fethettikten sonra Patrikhane'ye Bizans imparatorlarının bile tanımadığı ayrıcalıklar vermiştir. Şu andaki Patrik 1. Bartholomeos'tur.

İzle
İzle
Aya İstefanos Kilisesi

Aya İstefanos Kilisesi | Bulgar Kilisesi | Aya İstefanos Kilisesi, Haliç'te Mürsel Paşa Caddesi üzerinde bulunmaktadır. Aynı zamanda Bulgar Kilisesi olarak da anılmaktadır. Yapısında kullanılan demir kalıplar 1871 yılında gemilerle Viyana'dan getirilmiştr

İzle
İstanbul Ajans Medya
istanbul Ajans Medya iamistanbul.tv ile istanbulu hd video kalitesiyle ayaklarınıza getiriyor.Tarihi tursitik mekanlar,oteller,şehrin en güzide mekanları ve sanatçıların etkinlik takvimleri ile ilgili bilgiler ve indirimlerin hepsi iamistanbul.tv'de.
.
şimdi Abone Ol

Bültene abone olup indirimleri yakala.

Tekrar
Tekrar