Karaköy İskelesi

5 Haziran 2016 1,862K 1,862 180 8

Sosyal Medyada Paylaş

Karaköy İskelesi hakkında aradığınız tüm içerik ve videolara iamistanbul.tv'den ulaşabilirsiniz. 

karaköy iskelesi

Karaköy Vapur İskelesi’nin Tophane yönünde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Karaköy Deniz Otobüsü İskelesi bulunmaktadır. Bu iskele de vapur iskelesinde olduğu gibi duba üzerine inşaa edilmiştir. Ancak ondan daha küçük ölçüde olup, tek katlıdır. İskelenin iki yanına da yanaşma yerleri yapılmıştır. Bu iskele prefabrik olup, metal konstrüksiyonludur. Metal duvarlarına çepeçevre pencereler açılmıştır. Kara tarafında solda gişeler ve terminal şefinin odası bulunmaktadır. Turnikelerin arkası ise tamamen yolcu bekleme salonuna ayrılmıştır.

İskelenin su altı dubaları ile güvertesi Haliç Tersanesi’nde yapılmış, üzerindeki ikinci katı da özel bir firma yaptırmıştır. Yüzer iskeleler 83.00x26.50 m. ölçüsünde dikdörtgen planlı ve iki katlıdır. Denize yönelik geniş kenarlarında ve kısa kenarında vapur yanaşma yerleri bulunmaktadır. Bu iskeleye aynı anda üç vapur yanaşabilmektedir.

İskelenin çatısında bulunan Seyrüsefer Kulesinden şehir hattı vapurlarının saatinde kalkıp kalkmadıkları kontrol edilmektedir. Bu iskele aynı zamanda yönetim ve kontrol merkezidir.

 


Daha Büyük Görüntüle

İstanbul Ajans Medya
istanbul Ajans Medya iamistanbul.tv ile istanbulu hd video kalitesiyle ayaklarınıza getiriyor.Tarihi tursitik mekanlar,oteller,şehrin en güzide mekanları ve sanatçıların etkinlik takvimleri ile ilgili bilgiler ve indirimlerin hepsi iamistanbul.tv'de.
.
şimdi Abone Ol

Bültene abone olup indirimleri yakala.

Tekrar
Tekrar